Napisy końcowe na rok 2017 – Ty też odegrałeś tam rolę

Nie jest łatwo tworzyć treści na bloga. Zwłaszcza o tak egzystencjalnym charakterze. Mogłem sobie odpalić platformę w stylu “oblicza marketingu” albo “oczami psychologa”. Ale szkoda mi Twojego i mojego czasu, na czytanie nad wyraz wykreowanych treści. Pisząc  dla Was i dla siebie, często czułem się jakbym miał przejść nad urwiskiem po marnej kładce. Nawet nie wiedziałem, czy uda mi się przejść. Ale wtedy pojawiał się ktoś, kto mnie złapał za rękę i mówił “dawaj – idziemy dalej”. Chociaż, możesz sobie nawet nie zdawać z tego sprawy – to byłeś Ty.

Dlatego chciałem Ci podziękować za to, że w 2017 roku otworzyłem stację “O lądowaniu człowieka na Ziemi”.

Dziękuję

Piotrowi Szlązakowi – za to, że zasiał we mnie ziarno wiary w to, że mogę pisać. Za tonę inspiracji i godziny konsultacji. Za wiedzę, którą się po prostu dzieli, kiedy tylko może, a nawet częściej. Dziękuję.

Karolowi Dobrowolskiemu – za to, że wspiera moją twórczość swoimi opiniami i swoimi trafnymi pytaniami. Ma to na mnie niezwykle uwalniający wpływ, dzięki temu powstają teksty, które są autentyczne i świeże. Jesteś inspirującym człowiekiem i artystą. Gdyby nie Karol, to artykuł “Smutna pocztówka z Trenchtown” wyglądałby inaczej i nie byłbym z niego zadowolony. Dziękuję.

Magdalenie Gałan – za to, że przesiedziała ze mną na słuchawce długie godziny i zawsze we mnie mocno wierzy. Dajesz mi tyle dobrych słów i bardzo cennych rad. A Rupert to dla mnie ogromna inspiracja – niebawem się przekonasz. Dziękuję.

Łukaszowi Kachnowiczowi – za to, że czuję mentalną więź z Tobą jako twórcą i jako człowiekiem. Za to, że wspierałeś moją twórczość swoją opinią, tym, że dzielisz się nią z innymi i sam tworzysz treści, które są bogate i pomnażają dobro. Koniecznie polecam teksty, które są niezwykle ludzkie, a jednocześnie bardzo duchowe.

Agnieszce Parfin – za polot i energię, którą wlewasz w ludzi i wlałaś we mnie. Za sposób życia, który pozwala trzeźwo popatrzeć na świat. Kiedy było ciężko i miałem milion rozterek na temat mojej twórczości, zawsze byłaś pozytywnym powiewem, który wiał w dobrym kierunku. Dziękuję Ci.

Aleksandrze Burdan – za to, że dla mnie Yodą jesteś. Dobre rady dajesz mi. Szczerością i autentycznością dzielisz się. Olu dziękuję, że wprowadzasz świeżość do mojego światopoglądu. Powodzenia w nowych projektach.

Michałowi Osiejowi – za ciągłą gotowość do pomocy i podesłanie świetnej lektury dla blogerów – dzięki.

Maciejowi Gnyszce – za świetną rozmowę na Gnyszka Wyciska i za to, że pokazujesz jak można energicznie realizować dobre cele!

Ani Jowik – za aktywne czytanie, za bardzo wartościowe komentarze.

Dariuszowi Klimkowi – za insprirujące rozmowy i dzielenie się swoim doświadczeniem, historiami. Za informacje zwrotne.

Michałowi Fonrobertowi – za niezwykle ciepłe słowa w kontekście artykułu “Ziemia, tu introwertyk – odbiór”.

Grzegorzowi Rafalskiemu – za ogromną życzliwość, aktywność na FB i bycie pozytywnym i inteligentnym gościem!

Tomaszowi Telejowi – za to, że doceniasz moją pracę i dostrzegasz w mojej twórczości wartość. Za to, że mówisz o tym innym i otwarcie to wyrażasz. Za to, że wniosłeś w moją pracę bardzo wartościową wiedzę. Wpadajcie na storytellingowe szkolenia: https://www.facebook.com/OpowiadajiSprzedawaj/?fref=ts

Marcie Styczeń – za to, że jest tak pozytywną i mądrą osobą, która bardzo mnie wspiera, choć pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy 🙂 Dziękuję Marta, za wspólne rozmowy i za doskonały kanał na YouTube o angielskim w życiu i w biznesie.

Najbardziej życiowe lekcje angielskiego znajdziecie tutaj: Angielski w życiu i w biznesie – słowem Marty

Piotrowi Jędrasowi – za nażbikowanie mnie dawką prawdziwie gangsterskiego flow i udostępnianie artykułów mych 🙂

Mateuszowi Paniakowi – za bardzo dobrą rekomendację mojego artykułu “Czy w latach 90 – tych byliśmy szczęśliwsi”.Cieszę się, że był dla Ciebie wartością.

 Pawłowi Salachowi – za świetne spotkanie, artykuł na moim blogi i dobry, pozytywny kierunek!

Marcie J. – za nieziemską korespondencję. Jesteś wspaniałą osobą, o bogatej duszy. Pisz.

Za polubienie mojej strony, każda łapka w górę i serduszko 🙂 Dostrzegam każdy drobny gest z Waszej strony. Wiem, że czytacie, że dzielicie się moimi tekstami. To nadaje sens mojej twórczości. Są narzędzia, które podpowiadają mi czasem, kiedy ktoś z Was się zaangażuje w Lądowanie człowieka na Ziemi i za każdym razem robi mi się gorąco na sercu.

Michał Zalewski
Oktawia Czechowska
Piotr Jędras
Ewelina Nikodem
Kamila Miciuła
Dejv Siep
Michał Guzek
Anna Jakuszko
Anna Steciuk
Martyna Pietraś
Kamila Oleszczuk
Marlena Przygoda
Ola Kulik
Emilia Balcerek
Ania Mansz
Justyna Szerement
Izabela Sznajder
Monika Pawłowska
Dawid Modrzejewski
Patryk Sykut
Ela Fijołek
Mateusz Kuś
Ania Jędrych
Sabina Dłuska
Wojtek Michalski
Przemek Jóźwiakowski
Grzesiek Chudzicki
Marek Mikláš
Adrianna Koza
Dominika Khan
Patryk Zieliński
Monika Gut
Ewa Kielich
Ela Wolińska
Paulina Jakubiec
Angelika Koman
Mateusz Paniak
Agnieszka Grygiel
Anna Senderek
Agnieszka Mielniczuk
Aneta Artecka-Rudny
Paula Jach
Patrycja Brol
Monika Wojtowicz
Paulina Gaworska
Gabriela Lalak
Weronika Witko
Patrycja Sokalska-Borys
Kacper Niedziałek
Sylwia Skrzypek
Edwin Pałyga
Ewelina Derewońko
Anna Szlązak
Paulina Gajewska-Kociuba
Mateusz Skrętowicz
Michał Osiej
Judyta Nykiel
Łukasz Krawczyk
Joanna Chaberska Pudlak
Przemysław Mielniczuk
Izabela Pałyga
Jakub Grela
Daniel Bancer
Mgda Zet
Kamil Go-on
Radek Winiarczyk
Kinga Liwak
Katarzyna Bakalarz
Sebastian Kołodziej
Klaudia Rudnicka
Klaudia Czerwonka
Agnieszka Maja Kowal
Natalia Cichosz
Patryk Be
Piotr Grobel
Jakub Łabiga
Martyna Parfin
Paweł Koza
Klaudia Wiatr
Katarzyna Kopeć
Aleksandra Omiotek
Michał Kaczor
Asia Kołacz
Aleksandra Cz
Wioleta Osojca
Dominik Mazur
Weronika Kowalska
Katarzyna Brauła
Andrzej Górka
Alma Marku
Monika Skowron
Kasia Krygier
Wojciech Jaremek
Łukasz Mazurek
Zuzia Gałan
Andrzej Maj
Daniel Pałyga
Slawomir Koza

Edyta 
Magda Igrażka
szigitanyshow
phantasmat

Wszystkich, których nie wymieniłem, a powinienem zapewniam, że pamiętam o Was i znajdę dla Was miejsce w innych wpisach. Jestem tylko człowiekiem, a moje możliwości poznawcze są ograniczone. Przyjmijcie moje Dziękuję.

Chciałem dać Wam jeszcze coś w zamian.

Uczę się coraz bardziej doceniać życie swoje i życie innych ludzi. Dzięki temu powstał ten artykuł.

W ciągu tego roku skrystalizowało się we mnie kilka zasad jak mieć proste i bogate życie. Zawierają się one w słowie “minimalizm”. Z każdym rokiem mojego życia, stawałem się coraz bardziej minimalistą, choć dowiedziałem się, co to oznacza dopiero w tym roku.

Jeśli chcecie mieć mniej rachunków czy długów, mniej problemów na głowie, mniej niepotrzebnych myśli, a więcej czasu, więcej prawdziwych relacji, więcej możliwości doceniania swojego życia, to nauczmy się tego w prosty sposób.

Założyłem grupę: Minimaliści  Przygotowałem da Was serię wpisów na styczeń. Jeśli się Wam spodoba, to kolejne miesiące będą już wypadkową naszych wspólnych doświadczeń! Zapraszam!

Minimaliści grupa FB

Dziękuję NASA za fajne zdjęcie na główną. Daliście radę chłopaki.

Photo by NASA on Unsplash

3 komentarze do “Napisy końcowe na rok 2017 – Ty też odegrałeś tam rolę”

  1. Ożesz kurczaki – jestem na samym końcu ale pamiętajmy – ostatni mogą być pierwszymi! 🙂 dziękuję mimo wszystko, poza tym dużo osób Cię wspiera, najważniejsze jest te najbliższe grono i niech tak zostanie… Jesteś ciekawym gościem o ciekawych poglądach dlatego kiedy będę mogła to będę czytać Cię znów. Pozdrawiam ciepło 🙂

    Odpowiedz
    • Kolejność nie jest ważna. Pamiętałem o Tobie, bo czułem, że naprawdę mam do kogo pisać i cieszę się, że są to wartościowe osoby 🙂 Bardzo Ci dziękuję Lilianna 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz