Książki, które zmieniają myślenie człowieka #1 – 5 pozycji

Książki, które zmieniają myślenie człowieka. Takie pozycje są bodźcem zmian. Zazwyczaj dobrych. Wywierają na nas nieodparty wpływ i zapadają w pamięć.

To pierwszy wpis z serii “Książki, które zmieniają myślenie człowieka”

1. Mały Książę – Antoine de Saint-Exupéry

Musiał się tu pojawić i musiał się pojawić na pierwszym miejscu. To przewodnik w poszukiwaniach człowieka w sobie. Refleksyjno – filozoficzna przygoda Małego Księcia pokazuje paradoksy naszego myślenia i zadaje pytania o prawdziwe szczęście w życiu.

Ta książka jest nieśmiertelna. Na każdym etapie swojego życia odkrywasz inne znaczenie. Nigdy się nie starzeje. Pomaga w staraniach o bycie lepszym człowiekiem.

Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem. – Mały Książę

2. 59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele. Richard Wiseman

Jeśli nie chce Ci się studiować psychologii przez 5 lat, a chciałbyś dowiedzieć się jak w praktyczny sposób zastosować jej elementy w swoim życiu, to “59 sekund” jest strzałem w 10! Autor podaje wnioski na podstawie badań (większość pamiętam jeszcze ze studiów więc zweryfikowane), które możesz wykorzystać w swoim życiu i zwiększyć w ten sposób swoją efektywność.

3. Mit przedsiębiorczości. Michael E. Gerber

Jeśli zamierzasz założyć działalność gospodarczą lub już ją prowadzisz, to wyświadcz sobie tę przysługę i przeczytaj tę książkę, zanim popełnisz stertę błędów, którym mogłeś zapobiec. Dowiesz się z niej jak prowadzić firmę w sposób dobry i efektywny.

UWAGA! Książka może nawet zapobiec wypaleniu się Twojego bezcennego entuzjazmu do prowadzenia własnego biznesu.

4. Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne Irvin. David Yalom

Nie dajcie się zwieść tytułowi. “Kat Miłości” to nie jest kolejna romantyczna powiastka. Irvin Yalom jest psychoterapeutą specjalizującym się w nurcie egzystencjalnym (skupia się na problemach związanych z lękiem, przed śmiercią). To pozycja nie tylko dla psychoterapeutów i psychologów. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wygląda psychoterapia z perspektywy osoby, która ją prowadzi, to serdecznie polecam. Bardzo mocno zmienia postrzeganie psychoterapii.

Jest zbiór autentycznych wizyt pacjentów w gabinecie Yaloma.

5. Zbrodnia i kara. Fiodor Dostojewski

Lektura szkolna. “Zbrodnia i kara” konfrontuje nas z problemami natury etycznej i moralnej. Dostojewski obnaża ciemne zaułki ludzkiej natury.

Główny bohater – Raskolnikov to 23-letni student. Stara się myśleć niezależnie i buntuje się przeciw porządkowi świata. W pewnym momencie dokonuje brutalnej zbrodni, która usuwa mu grunt pod nogami. Bohater dostrzega, że nie jest wszechmocny, a jego światopogląd ulega zmianie.

Sposób, w jaki pisze autor jest niepowtarzalny. Lektura obowiązkowa.

Mam nadzieję, że książki, które zmieniają myślenie człowieka będą także Twoim udziałem.

Dodaj komentarz