Jak dobrze zacząć nowy rok?
Lista 22 noworocznych postanowień
Przygotowałem nieprzypadkową check-listę, którą polecam Ci sprawdzić – nie tylko na początku roku. Te 22 punkty to efekt moich życiowych doświadczeń. To wnioski, które wyciąga się na podstawie porażek i sukcesów. Znajdziesz tu wskazówki dotyczące jakości Twojego życia: samopoczucia, relacji z ludźmi, rozwoju osobistego, zdrowia i kondycji.
1. Jeśli odczuwasz jeszcze skutki sylwestrowej imprezy, to weź do ręki butelkę wody (1,5l), dodaj cytryny – nie żałuj jej. Wypij ją szybko. 15 – 20 minut. Zjedz jajecznicę.
2. Wyjdź na pół godzinny spacer w samotności. Wybierz miejsce, w którym nie ma ludzi. Polecam las lub jezioro. Jeśli nie masz takiej możliwości, to park da radę. Dotlenienie mózgu pomaga w myśleniu – to dziś Ci się przyda (i jutro także). Zrób z tego nawyk.
3. Posłuchaj utworu, który chcesz kojarzyć z nadchodzącym rokiem. Może być to coś, co Cię motywuje. Polecam Queen – Don’t stop me now.
4. Zrób maksymalnie dużo pompek w 3 minuty. Zapisz, ile Ci wyszło. Zaplanuj, że za pół roku będzie ich 3 razy więcej. Zacznij ćwiczyć.
5. Znajdź w internecie książkę, którą chciałeś przeczytać i zamów ją.
6. Zapisz 3 rzeczy, które w sobie lubisz.
7. Zapisz 3 rzeczy, które chcesz w sobie zmienić – pomyśl jak to zrobić.
8. Zabierz partnerkę lub partnera do teatru, a jeśli jesteś singlem – rodziców.
9. Przeczytaj Małego Księcia
10. Spisz 3 realne, ambitne, określone w czasie, mierzalne, proste cele. Na przykład: 23.01.01 pójdę na swoją pierwszą lekcję hiszpańskiego. Albo do „Maja zmienię auto X na auto Y”. Zapisuj je codziennie od nowa.
11. Zacznij pić dobrą kawę lub dobrą herbatę – masz jedno życie, wypełniaj je jakością. (Ja kocham kawę z tego sklepu: u Kawiarza)
12. Zapisz swój typowy jadłospis – poczytaj o tym, co jesz. Jakie ma właściwości i sprawdź, jak możesz go wzbogacić o zdrowe produkty.
13. Naucz się perfekcyjnie przygotowywać jakiś oryginalnie brzmiący posiłek. Na przykład Shakshouka.
14. Zacznij układać kostkę Rubika.
15. Kup sobie rower – zacznij jeździć nim do pracy lub na uczelnię.
16. Zleć przelew stały na inne konto. Ustal sumę, jaką chcesz oszczędzać i co miesiąc Twoje drugie konto będzie wspierane o tę sumę. Albo załóż lokatę.
17. Przypomnij sobie zasady Savoir-vivre.
18. Zrób przyjęcie dla znajomych.
19. Kup grę planszową.
20. Zacznij mówić sąsiadom „Dzień Dobry”.
21. Pomyśl o kimś, kogo zraniłeś – przeproś.
22. Pomyśl o kimś, kto Cię zranił – wybacz mu.
Powodzenia!
Nie wierzę w takie rozpiski – w zależności od nas samych powinniśmy taką stworzyć, po prostu 🙂
Zgodzę się Krzysiek, ja dokładnie to zrobiłem – stworzyłem sobie w zależności ode mnie samego 🙂 Chciałbym po prostu zainspirować do zrobienia takiej listy postanowień. Dzięki za komentarz 🙂